مزینان نیوز

مزینان همان عشق آباد همان دیار سر فراز محل تولد دانشمندان ایران زمین همچون شهید دکتر علی شریعتی مزینانی و دیگر اندیشمندان ایرانی است...
شکلک های ساده,شکلک های بامزه,شکلک های پراستفاده,شکلک های مورد علاقه
شکلک های ساده,شکلک های بامزه,شکلک های پراستفاده,شکلک های مورد علاقه

مزینان نیوز

مزینان همان عشق آباد همان دیار سر فراز محل تولد دانشمندان ایران زمین همچون شهید دکتر علی شریعتی مزینانی و دیگر اندیشمندان ایرانی است...

مزینان نیوز

خدایا ...
به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم
و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم
بگذار تا آن را من خود انتخاب کنم اما آن چنان که تو دوست میداری
خدایا ...
چگونه زیستن را تو به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
خدایا ...
رحمتی کن تا ایمان ، نام و نان برایم نیاورد
قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمان افکنم
تا از آنها باشم که پول دنیا می گیرند و برای دین کار می کنند نه از آنها که پول دین را می گیرند و برای دنیا کار می کنند
ای خدا ...
میدانم که برای عشق زیستن و برای زیبایی و خیر مطلق بودن چگونه آدمی را به مطلق می برد . اخلاص ، یکتایی در زیستن ، یکتایی در بودن و یکتایی در عشق ...
خدایا ...
مرا به ابتذال آرامش و خوشبختی مکشان
اضطرابهای بزرگ ، غمهای ارجمند و حیرتهای عظیم را به روحم عطا کن
لذتها را به بندگان حقیرت بخش و درهای عزیز را بر جانم ریز

طبقه بندی موضوعی

آخرین نظرات

نویسندگان

StatsCrop Pagerank
عکسهایی از مراسم عزاداری امام رضا(ع) در مزینان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: وبلاگ کانون زینبیه ( س ) مزینان

عکاس:مهدی تاج مزینانی


حضور دکتر سارا شریعتی در مزینان

منبع:وبلاگ شاهدان کویر

سومین یادواره شهدای مزینان..

عکس:  مهدی و میلاد مزینانی (آزاده)

منبع وبلاگ شاهدان کویر

صبح امروز یکشنبه بیست و پنجم اسفند مرحوم اصغر مزینانی در اثر چپ کردن اتومبیل نیسان در نزدیکی روستای ریوند دار فانی را وداع گفت.

 خدایش رحمت کند و برای خانواده اش از خدا طلب  صبر و آرامش می کنیم...

منبع :وبلاگ شاهدان کویر

با ذکر فاتحه وصلواتی
روحش را شاد کنیم....

 
 
 
 
 
 
 
 عکاس:محسن مزینانی
 حبیب مزینانی فرزند  حسین کربلایی حبیب الله و سیدرسول میرشکاری فرزند سیدعلی در ساعت 3 بامداد چهار شنبه شب براثر  حادثه تصادف در خیابان پیروزی تهران دارفانی را وداع گفته این دو جوان بر اثر تصادف با کامیون جان خود را از دست دادند.که پیکر این دو را در قبرستان مزینان بهشت علی {ع} به خاک سپردن  ‍‍
با ذکر فاتحه وصلواتی روح این دو جوان را شاد کنیم.
 
 
 
 
 پیکر جانباز شهید سرهنگ «محمد مزینانی» با حضور همرزمان شهید و اقشار مختلف مردم داورزن در این شهر واقع در غرب خراسان رضوی تشییع شد.در این مراسم خانواده معظم شهدا و ایثارگران، امام جمعه، فرماندار، مسئولان محلی، روحانیون، نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان حضور داشتند.پیکر مطهر شهید مزینانی پس از تشییع در شهر داورزن برای خاکسپاری به روستای زادگاهش «مزینان» منتقل شد. شهید مزینانی عضو لجستیک نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در اثر حملات شیمیایی دشمن مجروح شد.وی پس از تحمل سه دهه درد و رنج جسمانی ناشی از مجروحیت سحرگاه بیستم بهمن ماه به خیل همرزمان شهیدش پیوست
  با ذکر فاتحه وصلواتی از این هموطن مزینانی فداکار و ایثارگر یادکنیم
عکاس:محسن مزینانی
 
 
  

 

 

 

 

 مرحومه حاجیه خانم مریم مزینانی که پس از فوت مغزی. اعضاء بدن  وی را به بیماران نیازمند هدیه نمودند،

                              با ذکر فاتحه وصلواتی از این هموطن فداکار ایثارگر یادکنیم.


 
 
 
 
 همزمان با دهه ولایت ؛تندیس سقراط خراسان علامه محمدتقی شریعتی مزینانی درمزینان رونمایی شد

عکس : دهیاری مزینان - کویرمزینان

وبلاگ شاهدان کویر

 

 

 

برگزاری مراسم شام غریبان امام علی (ع) در مزینان

 

منبع:وبلاگ مزینان سیتی

          

این دردنامه در اردیبهشت ماه سال جاری   تنظیم و برای سرویس شهرستانهای روزنامه کیهان ارسال شد اما این روزنامه که پیش از این مساعدت خوبی

نسبت به درخواست مردم دلسوخته کویر مزینان داشت متأسفانه علی رغم پیگیری های مستمر از انتشار این مرقومه به ریاست جمهوری حال و آینده

امتناع ورزید و پس از آن ازطریق دوستان برای خبرگزاری فارس نیز ارسال شد و باعنایت به وعده ی همراهی تا این تاریخ منتشر نشده است.

عاشورای 91

به نام خدا

پس از پیگیری های مستمر عده ای از دلسوختگان کویر تاریخی مزینان و نامه نگاری دهیار و اعضاء شورای اسلامی به مقامات مسئول و دریافت دستور از ریاست محترم جمهوری اسلامی و انعکاس آن در روزنامه وزین کیهان وخبرگزاریها وسایتهای رسمی ، نور امید در دل مردم ستمدیده و رنج کشیده ولی متعهد و ایمانی این دیار تابیده شد و بسیاری از جوانان خوشحال از اینکه بالاخره با اعلام شهریت مزینان و آمدن امکانات اداری و تأسیس و تشکیل سازمانها و نهادها ی دولتی و دیگر خدمات شهری ، می توانند با اتمام تحصیل در زادگاهشان استخدام شوند و برای همیشه در کنار والدین پیر خویش بمانند و دیگر رنج مهاجرت و دنبال کارگشتن و در خانه های سی چهل متری اجاره نشین شدن و یا در مغازه ی میوه فروشی خوابیدن و در نهایت گرفتاری در بعضی معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد که متأسفانه گریبانگیر بسیاری از مهاجرین شده است را نخواهند کشید.

اما این بارقه با شنیدن خبری تأسف بار که باز نشان از بی مهری مسئولینی است که فقط بلدند وعده و وعید بدهند به تاریکی گرایید و با شنیدن خبر عدم موافقت که معلوم نیست ازکدام مرجع دولتی و اداری صادر شده است یأس و ناامیدی در دل هزاران مزینانی نشست و نه تنها مزینان شهر نشد که از داشتن بخشداری هم که پیش بینی می گردید با اعلام شهرستان شدن بخش داورزن به دهستان مزینان منتقل شود ، محروم گردید و حتی این بی مهری  تا آنجا افزونی یافت که اعضاء شورای آن از پنج نفر به سه نفر تنزل پیدا کرد که این نیز در روز روشن بزرگترین گناه نابخشودنی است . چون بنا بر قانون، روستاهایی که جمعیت آنها بیشتر از 1500 نفر باشد باید اعضاء شورای آن روستا پنج نفر باشند این درحالی است که تعداد خانوار درمزینان 650 تا 700 خانوار است که اگر هر خانواده ای را سه نفر فرض کنیم جمعیت تقریبی آن 2100 نفر می باشد از اینها گذشته مزینان در حال حاضر پنج روستای مجاور  و48 پارچه آبادی را تحت پوشش خدماتی خود دارد .متأسفانه مسئولین منطقه اعلام کرده اند که آمار دقیق ساکنین در مزینان را برای ما نفرستاده اند !

من نمی دانم برای  سرشماری از یک روستا چند ماه و یا چند نیروی انسانی لازم است که منتظر مانده اند اشخاصی از آسمان بیایند و در غفلت شورا و دهیاری و مراکز آماری شهرستان تعداد نفوس مزینان را برای پشت میز نشینان بشمارند!

واما روی سخنم با ریاست محترم جمهوری اسلامی است که با شعار خدمت رسانی به محرومان و با رعایت عدالت در هشت سال تکیه برمسند رئیس دولت سعی در ارتقاء دهک های پایین جامعه داشتند و دارند والحق والانصاف خدمات ارزنده ای به قشر مستضعف نمودند و می نمایند .

جناب آقای رئیس جمهور !

همچنان که مستحضر هستید مزینان با پیشینه ی تاریخی چند هزار ساله یکی از مناطق مهم کویری ایران و دنیاست که از ویژگی خاص فرهنگی و سبقه ی بی نظیر ادبی برخوردار است . کویر مزینان که منتهی می شود به صحرای مرکزی ایران در هزاره ی اول پذیرای اقوام آریایی ، مادها و پارتها بوده است که به لحاظ امنیت فراوان و حاصلخیزی و ارتفاع نزدیک به سطح دریا آنجا را برای سکونت خویش برگزیده اند و غلو نیست اگر بگوییم تمدن ناب ایرانی ابتدا از مزینان آغاز شده است.

در سنه های گذشته این دیار تاریخی  به دلایل مختلف  همچون حمله ی یاغیان وطاغیان و یا بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله بارها دچار دگرگونی شده است گاه روستا و یا قریه ای بوده و در روزگاری تبدیل به شهری مهم و محل حضور عالمان دینی و یا حاکمان بزرگ  و نواب حکومتی گردیده   است . در حدود دو قرن پیش سیل ویرانگر ، مزینان باستانی را که بر سر راه تاریخی ابریشم ساخته شده بود و دارای بناهای تاریخی چندهزار ساله است کن فیکون کرد و آباء و اجداد ما مزینان فعلی را در هشتاد کیلومتری بیهق (شهرستان فعلی سبزوار) بر انگاره ی شهری ساختند که دارای تمامی المانها ، سنبلها  و نمادهای مدنی است و در این چند دهه از عمر کوتاه خویش که توفیق داشته ام بسیاری از استانهای پهناور کشور را ببینم ؛ بازار و کوچه و خیابانهای بزرگ آن را در هیچ روستایی ندیده ام.

جناب آقای دکتر احمدی نژاد!

نقل است که نام مزینان در سالها پیش شاید هزار سال قبل از میلاد مسینان بوده است که  این نام  اهورایی از بزرگی  در عصر مزداپرستی حکایت می کند و شما به نیکی می دانید که زرتشت در چند سال پیش می زیسته است و مردمان متعبد مزینان در زمان او موحد ویکتا پرست بوده اند و این تعبد وتعصب در همین زمان نیز زبانزد عام وخاص است که وجود بیش از بیست مسجد و هیئت و تکیه و مراکز آموزش و فراگیری علوم دینی  سندی قاطع بر این مدعاست . در دوره ای دیگر نام این دیار کهن و باستانی مرزبانان  بوده است و دلیل آن مقاومت دلیرانه و جاودانه ی فرزندان غیور مزینانی در مقابل یغما گرانی بوده است که برای تاراج اموال مردم وچپاول رنج محرومان برمزینان هجوم آورده اند و دلاور مردان مزینانی شجاعانه  چون دژی مستحکم در برابرشان ایستادند و با شکست آنان و آویختن سر ناپاکا شان بر دروازه های ورودی مزینان آن را دیار مرزبانان خواندند و البته در عصر حاضر تقدیم بیش از هفتاد شهید والامقام در دوران دفاع مقدس وحضور صدها نوجوان و جوان وحبیب بن مظاهر های مزینان در عملیاتهای مختلف مهر تأییدی بر این نام مبارک است. واکنون نام مزینان نیز حکایت از بزرگی و زیبایی دارد که در زبان کردی به زادگاه دانشمندان و اندیشمندان خوانده می شود نام خاندان بزرگ شریعتی  به ویژه استاد محمدتقی مزینانی شریعتی بنیانگذار روشنفکری دینی در خراسان و فرزند برومندش متفکر و اندیشمند شهید انقلاب دکتر علی شریعتی بهترین گواه آن است.

جناب آقای رئیس جمهور!

به راستی در کدام روستا از روستاهای ایران سراغ دارید که در ده قرن پیش در آنجا نماز جمعه خوانده باشند در حالی که تاریخ بیهق در قرن ششم هجری یکی از مکانهای مهمی که اقامه ی نماز جمعه در آن می شده است را مزینان ذکر می نماید.

در کدام روستا سراغ دارید که حوزه ی علمیه ی آن محل رفت و آمد اساتید و طلاب علوم دینی بوده و باشد و اما مزینان بیش از یکصد و پنجاه سال  پذیرای عالمان دین بوده و از حوزه ی علمیه آن بزرگانی به پا خاسته اند که همواره نام و آوازه اشان لرزه براندام معاندین به دین می انداخته است و در حال حاضر ده ها روحانی و طلبه درسراسر ایران به تبلیغ دین مبین اسلام مشغولند.

وجود چندین ابنیه ی تاریخی همچون کاروانسرای مأمونی منسوب به دوران حکومتی خلفای عباسی ، حدیره محل دفن خواهر مأمون ، رباط شاه عباسی مربوط به دوره ی صفویه ، توپخانه که می گویند یکی از دژهای مبارز مشهور تبریزی کلنل محمدتقی خان پسیان بوده است و مسجد تاریخی بلال که با هنر منحصر به فرد معماری اسلامی همواره مورد توجه معماران و دانش پژ وهان این رشته بوده وچندین مرکز دیگر که موجب شده کل مزینان در فهرست آثار ملی  و باستانی ثبت شود می توانست با اعلام شهریت آن و اندکی عنایت و زدودن  گرد وغبار ویرانی از روی این اماکن محل بازدید توریستها وسیاحان از سراسر دنیا قرارگیرد و محل درآمدی باشد برای مردم زحمتکش ورنج دیده ی مزینان.

جناب آقایان   رئیس جمهور حال و آینده!

مردم شهید پرور دیار عالم خیز مزینان با این پیشینه فرهنگی ، حماسی ، تاریخی وادبی  وتقدیم این دردنامه  امیدوارند در سال حماسه ی سیاسی وحماسه ی اقتصادی تنها خواسته اشان که خواسته ای به حق و مقبولی است محقق شود و شهریت آن بار دیگر مطرح واعلام گردد.

  

اسناد:

1-   دستور رئیس جمهورمحترم دکتر احمدی نژاد در مورخ 91/2/2 جناب آقای نجار وزیر محترم کشور

خواهشمند است دستور فرمایید بانظر مساعد مورد رسیدگی قرارداده و اقدام لازم رابعمل آورید.

این دستور دریازدهم اردیبهشت ماه سال جاری طی شماره نامه 1664 توسط دفتر ریاست جمهوری برای وزیر کشور ارسال شد و درخواست شد که با نظر مساعد رسیدگی و اقدام شود.

2-  خبرگزاری فارس شماره : 13910231001394 -91/03/01 - 07:23

با انتشار بیانیه‌ای به خبرگزاری فارس

مردم روستای مزینان خواستار تبدیل این روستا به شهر شدند

3-  روزنامه کیهان  شنبه 6 خرداد 1391 - شماره 20218

آیا مزینان شهر می شود؟

نصب سازه جدید تندیس استاد محمدتقی شریعتی در مزینان

سازه جدید میدان سقراط خراسان استاد محمدتقی شریعتی مزینانی در وروی بلوار اصلی مزینان نصب شد

 
 مادرشهیدعلی مزینانی درگذشت

والده ماجده شهید علی مزینانی همسر اکبرحاج محمدعلی به فرزند شهیدش پیوست

 

مرکز بهداشت  شهرستان سبزوار استان خراسان رضوی برای کار در مرکز بهداشت  مزینان پزشک عمومی استخدام می کند

پس از پیگیری های مکرر دهیاری وشورای اسلامی مزینان و تقدیم نامه به دکتر طریقت منفرد وزیر بهداشت ، در مان وآموزش پزشکی بالاخره این اقدامات به نتیجه رسید و مرکز بهداشت و در مان  سبزوار با صدور اطلاعیه ای برای مزینان پزشک عمومی استخدام می کند علاقمندان می توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 2647906- 0571 تماس حاصل نمایند

منبع-شاهدان کویر مزینان

دکتر شریعتی دست مایه طنز نیست

همزمان با سی و ششمین سالگرد شهادت معلم شهید انقلاب دکتر علی شریعتی مزینانی همایش شریعتی ، انتظار مذهب اعتراض؛ روز چهارشنبه  بیست و نهم خرداد  در مزینان برگزار می شود .

احمد صباغ مزینانی مدیر برگزار ی سی و ششمین سالگرد زنده یاد دکتر علی شریعتی مزینانی با اعلام این خبر اظهار داشت : سالگرد دکتر علی شریعتی امسال مصادف شده با ایام ولادت باسعادت دوازدهمین اختر فروزان آسمان ولایت و امامت حضرت مهدی موعود (عج)لذا ستاد برگزاری بزرگداشت دکتر علی شریعتی تصمیم گرفت این مراسم را با عنوان شریعتی ، انتظار مذهب اعتراض که یکی از آثار ممتاز زنده یاد دکتر شریعتی پیرامون بحث انتظار و فرج امام زمان (عج)  است در زادگاهش مزینان برگزار نماید.

وی افزود : در این همایش که  از ساعت 9 صبح در هیئت ابوالفضلی (ع) مزینان و با حضور صاحب نظران برجسته کشوری و اساتید و دانشجویان خراسان رضوی برگزار می شود دکتر احسان شریعتی مزینانی فرزند برومند دکتر علی شریعتی سخنرانی خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد :  این روزها ملت بزرگ و قدر شناس ایران با حضور در پای صندوقهای رأی حماسه ی بزرگ سیاسی را رقم زدند انشاء الله همچون گذشته یاد فرزندان بزرگ انقلاب را که زحمات بسیاری برای برپایی این نظام الهی کشیدند بدانند و در این گونه مراسم که به یاد آنها برگزار می شود شرکت فعال داشته باشند البته نیاز به توصیه ی ما نیست و مردم ایران به ویژه جوانها خودشان قدر دان وآگاه تر  هستند و انشاء الله  در روز برگزاری همایش شاهد حضور اقشار مختلف مردمی از سراسر کشور خواهیم بود و مردم مزینان نیز قرار است مثل سالهای گذشته میزبان شرکت کنندگان در همایش باشند

صباغ در خصوص برنامه های جنبی بزرگداشت خاطر نشان کرد : میدان ورودی مزینان به نام  استاد محمدتقی شریعتی مزینانی پدر ارجمند علی شریعتی نام گذاری شده و انشاء الله با حضور شرکت کنندگان در همایش از تندیس استاد در این میدان رونمایی خواهد شد.  
منبع: شاهدان کویر مزینان

نشست بررسی دیدگاه های شریعتی در ادبیات برگزار می شود

تهران بزرگ- ششـمین نشست ˈتفکر از نمای نزدیکˈ با بررسی موضوع ˈشریعتی و ادبیاتˈ در خانه موزه دکتر شریعتی روز چهارشنبه (29 خردادماه) برگزار می شود.

رضا دوستعلی، مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 6، با اعلام این خبر گفت: خانه موزه دکتر شریعتی در ادامه برگزاری سلسله نشست های تفکر از نمای نزدیک، نشست ˈشریعتی و ادبیاتˈ را در آخرین چهارشنبه خردادماه، با سخنرانی مصطفی مستور برگزار می کند.

وی با اشاره به اینکه دکتر محمدامین قانعی راد در آخرین روزهای بهمن ماه سال گذشته ˈشریعتی و جامعه شناسیˈ را مورد مباحثه قرار داد، گفت: همزمان با سی و ششمین سالگرد دکتر شریعتی، نشست شریعتی و ادبیات با حضور مصطفی مستور، نویسنده و مترجم برجسته برگزار خواهد شد. دبیری این نشست نیز برعهده محمد صادقی، روزنامه نگار و نویسنده است.

به گفته دوستعلی، رونمایی از نخستین کتابچه خانه موزه دکتر شریعتی و نیز نخستین فیلم مستند خانه موزه و نیز نمایشگاهی از آخرین آثار دکتر شریعتی که با نام های مستعار وی، علی خراسانی و علی سربداری نگاشته شده است از دیگر برنامه های نشست روز 29خردادماه خواهد بود.

دوستعلی افزود: در این روز نمایشگاهی از سروده های شاعرانی همچون علی معلم دامغانی،موسوی گرماروی، مرحوم طاهره صفارزاده که در سال های 1356 تا 1358 در سوگ وی به یادگار مانده است، سوگنامه شهید چمران که در تیرماه 1356 هنگام خاکسپاری دکتر شریعتی در دمشق، از سوی وی قرائت شد و نیز وصیت نامه دکتر در سال 1348 در معرض دید عموم قرار می گیرد.

مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 6 با اشاره به سوابق برگزاری سلسله نشست های تفکر از نمای نزدیک تصریح کرد: سلسله نشست های تفکر از نمای نزدیک با بررسی آراء و اندیشه های امام موسی صدر در 22تیرماه سال 90کلید خورد.

ˈبررسی شخصیت، آرا و تفکرات اقبال لاهوریˈ وˈ سید جمال الدین اسدآبادیˈ و نیز ˈشریعتی و جلال در برابر غربˈ عنوان سه نشست دیگر است که با حضور دکتر محمد بقایی(ماکان)،دکتر قاسم صافی، سید مسعود رضوی، حبیب الله اسماعیلی و نیز دکتر غلامرضا امامی مورد مباحثه قرار گرفت.

دوستعلی خاطرنشان کرد:ˈآسیب شناسی کتاب حسین وارث آدمˈ،ˈشریعتی و تفکر آیندهˈ وˈنقد غرب – بازگشت به خویشتنˈ عنوان سه نشست دیگری است که با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه، دکتر بیژن عبدالکریمی و نیز دکتر غلامرضا امامی برگزار شد.

نشست ˈشریعتی و ادبیاتˈ از ساعت 17 تا 20 روز چهارشنبه 29 خردادماه در خانه موزه دکتر شریعتی واقع در خیابان جمالزاده شمالی، نرسیده به خیابان دکتر فاطمی غربی، کوچه نادر، پلاک 9 برگزار خواهد شد.*برگزاری بزرگداشت دکتر شریعتی در خانه فرهنگ میثاق

این نشست با حضور ˈاردشیر منصوریˈ استاد زبان و ادبیات فارسی برگزار می شود و اجرای موسیقی سنتی و محلی و ارائه اشعار و مقالات ادبی در این زمینه از دیگر برنامه های گنجینه های پارسی در خانه فرهنگ میثاق است.

ˈعلی شریعتی مزینانیˈ، ۲ آذر ۱۳۱۲ در روستای کاهک،سبزوار به دنیا آمد و ۲۹خرداد ۱۳۵۶،از دنیا رفت.

وی نویسنده، جامعه شناس، تاریخ شناس، پژوهشگر دینی اهل ایران، از مبارزان و فعالان مذهبی و سیاسی و از نظریه پردازان انقلاب اسلامی ایران بود.

شریعتی در به ثمر رسیدن انقلاب ایران سهم بسیاری داشت،کارنامه فعالیت های او برای احیای مذهب و سنت در جامعه و بیدادگری نسبت به سلطنت وقت نیز شهرت دارد.

شریعتی را در ادبیات معاصر معلم شهید می نامند و از زمان انقلاب تاکنون یادبودهای بسیاری به یاد او برگزار و اجرا کرده اند.

منبع:http://www3.tehran.irna.ir

نظر صاحب نظران ، کارشناسان و فرهیختگان مزینانی درباره انتخابات ریاست جمهوری

یک روز دیگر تا خلق حماسه سیاسی بزرگ سال 92 باقی مانده است و ملت حماسه ساز ایران اسلامی آماده می شوند یک بار دیگر با حضور حداکثری خود در پای صندوق های رأی چشمان فتنه را کور نمایند و مشت محکمی بر دهان یاوه سرایان و دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی به ویژه آمریکای جنایتکار و صهیونیست غاصب  بزنند. در این برهه از زمان آحاد مردم ایران  تعیین  سرنوشت خویش را برعهده دارند هر رأی همانند تیری است بر قلب دشمن.

شاهدان کویر مزینان بنا بر رسالت عظیم اطلاع رسانی و روشنگری که برعهده دارد با درخواست از صاحب نظران ، مدیران ، کارشناسان و چهره های سرشناس مزینانی در باره این رویداد تاریخی نظر خواهی نموده است که یاران و  همراهان  مزینانی با ارسال پیام به این دعوت لبیک گفتند و مانیز برای بهرمندی مخاطبان شاهدان کویر این نظرات ارزشمند را منتشر می نماییم .

دکتر کاظم مزینانی کارشناس ارشد ارتباطات و معاون مرکز ملی افکار سنجی ایران : حماسه سیاسی فقط با حضور اقشار مختلف مردم با هر نگرش سیاسی محقق خواهد شد . این اساسی ترین اصل دموکراسی است و جمهوریت هر نظامی از صندوق های رأی حاصل می شود.

به گمان من قهر با صندوق رأی قهر با دموکراسی و مهوریت است درنظام اسلامی این قهر دوری از آرمان های انقلابی نیز خواهد بود

حضور در پای صندوق های رأی همواره و تحت هر شرایطی مسیر را برای حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش خواهد گشود و هرچه این حضور پر رنگ تر باشد این معبر برای جامعه گشوده تر خواهد بود

محمد شریفی عضو شورای اسلامی و معلم باز نشسته: حماسه سیاسی به انسجام و حرکت پرشور همراه با فهم ودرک صحیحی گفته می شود که بتواند بایک انتخاب درست سرنوشت یک ملت را رقم بزند

دکتر علی رضا مزینانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست : دراین وضعیت حساس کشورمان و تهدیدات غربیان ، بایستی پای صندوق های رأی حاضر شده و پاسخ عملی حداکثری به آنهابدهیم این مهم از وظایف ایرانی دلسوز می باشد

دکتر احمد باقری مزینانی استاد دانشگاه : رهبر آگاه و فرزانه انقلاب در سخنرانی نوزدهم فروردین ماه با شناخت  دسیسه های دشمن فرمود : دشمن متوجه انتخابات ماست ، انتخاباتی که در خرداد ماه آینده در پیش داریم از نظر ما مهم است . از نظر دشمن هم مهم است و حواسش به آن انتخابات است . لذا با عنایت به این فرمایش معظم له بر همه ما واجب است که در این انتخابات شرکت کنیم.

علی رضا هاشمی مدیر ارشد بانک ملت :به دور از هر گونه جناح بندی سیاسی به خاطر اقتدار جمهوری اسلامی و خواست رهبر و ملت و به امید بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم در این انتخابات سرنوشت ساز شرکت می کنیم

حجت الاسلام محمدتقی تاج مزینانی   : نظر ما همان نظر بزرگان ، شهدا ، امام شهدا و رهبر فرزانه انقلاب می باشد که حضور در پای صندوقهای رأی و انتخاب اصلح در مقطع کنونی واجب است  . امام علی (ع)می فرماید : کسی که هنگام نیاز رهبرش خواب باشدزیر پای دشمنش بیدار می شود . امروز نیاز به جواب  است فردا دیر است

مصطفی جلالی پور استاد موسیقی و آواز سنتی:  رأی دادن و انتخاب کردن اولین و اصلی ترین حق مردم در یک جامعه مردمسالار است از این رو مردم به عنوان صاحبان اصلی این کشور از حق خود استفاده کرده و به کاندیدای اصلح و مردمی رأی می دهند.

حجت الاسلام هادی مزینانی رئیس عقدتی سیاسی نیروی انتظامی غرب تهران :در دنیای اسلام فقط یک کشور پرچم اهلبیت را برافراشته دارد و هر اقدامی که منجر به حفظ اقتدار این کشور شود قطعا مأجور است. شرکت در انتخابات به فرموده امام خمینی (ره) واجب عینی است.

مهندس سیدرضا حسینی مزینانی مدیر ارشد کمیته امداد امام خمینی (ره) :حضور در انتخابات یک ضرورت است . مدرسه بدون مدیر نمی ماند مدیر خوب را ما انتخاب می کنیم.

نورالله مزینانی کارمند ارشد بنیاد سینمایی فارابی : شرکت در انتخابات یک تکلیف الهی است که بر هر ایرانی حضور در آن جزو واجبات بوده و مشت محکمی است بر دهان یاوه گویان .

این نظام الهی با خون شهدا آبیاری شده است پس روی خون شهدا پا نگذاریم

فاطمه گلستانی مدیر مجتمع غیردولتی بهزیستی مزینان :  به فرموده امام خمینی (ره)برهر فرد ایرانی واجب است که در انتخابات شرکت کند و با حضور پر شکوه خود  غیرت ایرانی و مسلمانی خویش را در سال حماسه سیاسی و در پای صندوق های رأی که نشان دهنده وحدت و همدلی و به نوعی مبارزه با استکبار جهانی است به دنیا اثبات نماید.

طیبه مزینانی نویسنده ادبیات مقاومت : روز قبل در همایش انتخاباتی بودم فریاد هموطنانم گوش فلک را کر کرده بود؛ امروز حمایت می کنیم ، جمعه قیامت می کنیم . پس بیاییم صبح جمعه برای برپایی قیامتی زود هنگام جهانیان را به حیرت اندازیم

 

سامانه پیامکی بهزیستی مزینان راه اندازی شد

http://behbahan-org.ir/home/wp-content/uploads/382.jpg

همزمان با فرخنده میلاد با سعادت سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) سامانه پیامکی مجتمع غیر دولتی بهزیستی مزینان راه اندازی شد

به گزارش شاهدان کویرمزینان ؛ روابط عمومی مجتمع غیر دولتی بهزیستی مزینان به منظور اطلاع رسانی بیشتر در باره اقدامات و خدمات این مجتمع اقدام به راه اندازی این سامانه نموده است و ازین پس تمامی اطلاعات و اخبار مربوطه از طریق این سیستم و وب شاهدان کویرمزینان به اطلاع شهروندان مزینانی و خیرین گرامی خواهد رسید.

 دراولین پیام افتتاحیه سامانه اطلاع رسانی بهزیستی مزینان که برای شهروندان ارسال شده آمده است :

« با وزیدن نسیم خوش شعبان المعظم  وعرض تبریک اعیاد شعبانیه ، سیستم پیامکی بهزیستی مزینان راه اندازی شد . نظرات و پیشنهادهای شما در راستای ساخت توانبخشی و خدمت به محرومان موجب دلگرمی ما خواهد شد»

 شماره سامانه پیامکی مجتمع غیر دولتی بهزیستی مزینان برای ارسال ودریافت پیام شهروندان مزینانی  30002166002166 می باشد

نورالله مزینانی مسئول روابط عمومی مجتمع بهزیستی مزینان در تماس تلفنی با شاهدان کویر اظهار امیدواری کرده است : همولایتی های معزز مزینانی در صورت عدم دریافت پیام برای اقوام و دوستان و آشنایان خود شماره آنان را به شماره سامانه  فوق ارسال نمایند .

 وی با تشکر از خیرین و همیاران محترم که به صورت جداگانه و مسقل اقدام به ارسال پیام می نمایند در خواست نموده که :  از این پس به منظور خدمات بیشتر و سازمان یافته از ارسال پیام خوداری نمایند و در صورت احساس مورد فوری ، در خواست خود را از طریق شماره مذکور به روابط عمومی  ارسال کنند.

هنرمند مزینانی در نمایشگاه صنایع دستی دیار کهن

 
 
فرهنگسرای فردوس از 20 تا 27 خردادماه، میزبان نمایشگاه بزرگ صنایع دستی با عنوان دیار کهن در گالری پردیسان است.
به گزارش شاهدان کویرمزینان به نقل از خبرگزاری مهر، این نمایشگاه همزمان با هفته صنایع دستی و روز جهانی صنایع دستی، با حضور آثاری از هنرمندان برجسته کشور که تعدادی از آنها برای آثارشان نشان اصالت یونسکو نیز دریافت کرده اند برپا می شود.

آثاری از رشته های ملیله سازی، سفالگری، لایه چینی، دوخت های سنتی، تذهیب و گل مرغ، فیروزه کوبی، معرق، فرش و گلیم، قلمزنی، حجم، منبت، میناکاری، شیشه فیوزینگ و گره چینی در نمایشگاه دیار کهن به نمایش گذاشته خواهد شد.

سارا کاظمی، حسن رحمانی، فریبا ربیعی، رویا عبدالوندی، پروین مبین علی، باقر نفری، جواد عبادی، حسن مزینانی(شهیدی) و فرشاد ساعی تعدادی از هنرمندانی از استان های مختلف هستند که آثارشان برای نمایش و فروش عرضه می شود.

همچنین برپایی سیاه چادر به صورت نمادین در محوطه فرهنگسرای فردوس، پخت نان سنتی و نمایش اشیای سنتی در آن از دیگر برنامه هایی است که همزمان با نمایشگاه و به مناسبت هفته صنایع دستی برگزار خواهد شد.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به فرهنگسرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 44000203 تماس بگیرند

شایان ذکر است استاد حسن مزینانی (شهیدی) طی پیامی به شاهدان کویرمزینان اظهار داشت : وی در این نمایشگاه در رشته صنایع دستی ، فرش ، گلیم ، انواع کیف های سنتی و لوازم تجهیزات بافت با نام شرکت عرشیان نقطه تا گره  حضور فعال دارد.

منبع:شاهدان کویرمزینان

 

 
امام جمعه داورزن گفت: با پیگیری های صورت گرفته با حوزه های علمیه مشهد و سبزوار  حوزه علمیه شهرستان داورزن مستقر در  مزینان مجددا احیا خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین محمود مداحی با اشاره به وجود دهها عالم و اندیشمند که از این شهرستان به جهان اسلام معرفی شده اند گفت: علمای بزرگی همچون علامه بهمن آبادی و محمد تقی شریعتی مزینانی  را می توان از این جمله یاد کرد.

وی در عین حال به برخی  مشکلات موجود در گسترده آموزشی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در رشته های دانشگاهی نامی از حوزه های علمیه برای جذب طلاب برده نمی شود.

وی تاکید کرد: وجود روحانیون و طلاب جوان و در عین حال متعهد می تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه را از بین ببرد.

امام جمعه داورزن با اشاره به سابقه حوزه علمیه مزینان در سنوات گذشته گفت: بزرگان فراوانی از این حوزه به به کشور معرفی شده اند که با احیا مجدد آن می توان به این روند ادامه داد.

شایان ذکر است  مدرسه شریعتمدار(حوزه علمیه) در خیابان اصلی مزینان و در کنار مسجد جامع مزینان واقع شده است.شکل معماری ساختمان و مصالح به کار رفته در آن شباهت زیادی به معماری دوران صفویه دارد، اما آنچه از آثار مکتوب به دست آمده نشان می دهد این است که حکیم میرزا ابراهیم شریعتمدار در تاسیس این مدرسه نقش مهمی را داشته است.وی از بزرگان علم سبزوار بوده که طی سفری که به مزینان داشته،پس از ارشاد مردم،قصد بازگشت به سبزوار نموده که با اصرار مردم، مقیم مزینان می شود و حوزه علمیه مزینان را تاسیس می کند.از محضر حکیم شاگردان زیادی تربیت می شوند که از جمله شاگردان معروف وی ملا قربانعلی شریعتی از خاندان محترم شریعتی است.

منبع :اخبار فرهنگی اجتماعی شهرستان داورزن

شاهدان کویر مزینان

 

 

 


 

 

 

مزینان در روز میلاد فرخنده  مولای متقیان حضرت علی (ع) غرق در شادی و معنویت بود.

مزینانی های مقیم پایتخت نیز با شرکت در مراسم معنوی مهدیه شرق تهران (مزینانیها) 13رجب را جشن گرفتند .

 


 

 

023 عکسها | http://shariati.nimeharf.com

 

پس از انتشار تصاویر آرامگاه غریب معلم شهید انقلاب دکتر علی شریعتی مزینانی در شاهدان کویر ، یکی از هنرمندان مزینانی به نیابت از مردم مزینان، نگرانی خویش را با ارسال دلنوشته ای از اوضاع سوریه اعلام نموده است و این دلواپسی پس از یورش ناجوانمردانه گروه های معارض سلفی و ناجوانمردان وهابی به تربت پاک صحابی بزرگ پیامبر اسلام (ص) جناب حجربن عدی در بین شهروندان مزینانی افزایش یافته است که مبادا این معاندین که حتی به یاران رسو ل الله (ص) که مورد احترام مسلمین جهان هستند حمله ور شدند با کینه ای که از حمایت جمهوری اسلامی از مردم مظلوم سوریه دارند به مزار غریبانه فرزند شایسته کویر تعرض نمایند و آن شود که زبان از گفتنش شرم دارد .

به گفته ی این مزینانی فرهیخته، ای کاش مسئولین در تلاطم انتخابات ، لحظه ای به رجعت پیکر این فرزند بزرگ کویر که به امانت در سرزمین شام آرمیده است بیاندیشند . اینک آن دلنوشته و این دلواپسی و شما مسئولین؛

«جا دارد اگر از نگرانی هایی که در مورد مسائل سوریه وجود دارد سخنی برود؛ در شرایطی که در سوریه مردم روزهای سختی را می گذرانند و جان انسان، قیمت ارزن دارد و برادر تشنه ی خون برادر است نفوذ برخی گروه های تندرو در میان هر دو گروه درگیر، آرامش از خاطر دردمندان ربوده است و بیم آن می رود که با نفوذ این گروه ها، مزار معلم شهید دکتر علی شریعتی مزینانی  نیز از این بی حرمتی ها مصون نماند و او که در تمام عمر خویش در راه استحکام بنیان های عدالت، آزدی و برادری مسلمین کوشید و در این راه از جان خویش نیز دریغ نورزید، اکنون قربانی بدفهمی و تندروی گروهی اندک گردد و سیل حوادث غم نامه ی خونین سوریه را به کابوسی دردناک تر از پیش مبدل کند ...
ناگفته پیداست که بازگشت به اعتدال و مردمسالاری، تنها راه گذار سوریه از این اوضاع ناخوشایند است اما در شرایطی که مردم سوریه قربانی منافع گروه های مختلف سیاسی در جهان هستند، عدم دوراندیشی در مورد مسأله ای که مطرح شد، می تواند مایه ی پشیمانی و اندوه افزون تر باشد.
در این راستا و برای جلوگیری از پدید آمدن چنین وضعیت دشواری سزاوار خواهد بود اگر گروه های اعتدال گرای داخلی، پا پیش بگذارند و نسبت به بازگردانیدن کالبد دکتر شریعتی به وطن اقدام نمایند. با این امید که صلح، اعتدال و مردمسالاری، به میان مردم سوریه بازگردد و جغد شوم جنگ، از آن ویرانه ی کهن، رخت بربند...»

شاهدان کویرمزینان؛ این هنرمند فرهیخته درخواست کرده اند که نامشان ذکر نشود ما نیز اطاعت امر نمودیم و برای خویش محفوظ می داریم.
منبع:شاهدان کویر مزینان

 

                                                          

همزمان با زاد روز میلاد باسعادت امام جود و سخاوت حضرت جوادالائمه(ع)  برنامه آفتاب مهربانی شبکه جهانی جام جم مزین به نام شهیدمحمدرضاتاج مزینانی شد.

به گزارش شاهدان کویرمزینان ؛ پس از هماهگنی و حضور خانواده شهیدان علی ، محمد وحسین شهیدی مزینانی  در شبکه سه سیما ، بار دیگر همزمان با فرخنده میلاد امام نهم شیعیان، حجت الاسلام محمدتقی تاج مزینانی برادر شهید محمدرضا تاج در  برنامه صبحگاهی آفتاب مهربانی شبکه جام جم حضور یافت و به مدت نیم ساعت در باره زندگینامه شهید به نقل خاطره پرداخت.

برنامه آفتاب مهربانی یک از برنامه های بسیار خوب وپر مخاطب شبکه ی جهانی جام جم است که با هنرنمایی مجریان توانمند تلویزیون ازجمله بهمن هاشمی اجرا می شود و هر روز در این برنامه با دومیهمان ویژه گفتگو می نمایند.

از دیگر قسمت های این برنامه ی وزین زنده نگهداشتن یاد شهدا و ایثار گران است که این بار با هماهنگی گروه فرهنگی شاهدان کویر و ستاد یادواره شهدا وایثارگران مزینان زندگینامه شهید تاج مزینانی برای جهانیان بازگو شد.

حجت الاسلام محمدتقی تاج مزینانی در این برنامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی مزینان گفت : مزینان در هشتاد کیلومتری سبزوار قراردارد و مردم مزینان افتخارمی کنند که بیش از هفتاد شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده اند

وی در ادامه به ابعاد شخصیتی شهید محمدرضا تاج مزینانی پرداخت و گفت: شهید محمدرضا یک روستایی کشاورز زاده بود که صبح تا غروب در خدمت پدر بود و در کار کشاورزی به ایشان کمک می نمود و سپس تا پاسی از شب در پایگاه بسیج شهدای مزینان فعالیت می کرد.

وی افزود: محمدرضا چندین بار به جبهه اعزام شد و در سفر آخر با خوابی که دیده بود یقین داشت که شهید می شود لذا سعی می کرد اعضا خانواده را برای خبر شهادتش آماده نماید . او در وصیتنامه اش درخواست کرده بود که برایش گریه نکنند و برای همین مادرش با دستان خودش او را در داخل قبر گذاشت وشهادتش را تبریک گفت بدون آنکه اشکی بریزد.

منبع:وبلاگ شاهدان کویر مزینان


 

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی از قرار گرفتن پنج روستای استان در فهرست روستاهای شاخص برای انجام مطالعات گردشگری خبر داد.

به گزارش شاهدان کویرمزینان به نقل از خبرگزاری مهر، اسماعیل نور محمدی صبح شنبه در محل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: روستاهای بوژان و دیزآباد علیا از توابع نیشابور، مزینان از توابع داورزن، زعفرانیه از توابع سبزوار و شمخال از توابع قوچان در فهرست یاد شده قرار دارند.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی افزود: علاوه بر این تعداد، مطالعات گردشگری در 115 روستای دیگر نیز انجام خواهد شد که در سایر استان ها قرار دارند.

نور محمدی گفت: این طرح در راستای انعقاد تفاهم نامه ای پنج جانبه میان وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری صورت می پذیرد.

وی بیان کرد: هدف از انجام این مطالعات راهبردی، تامین زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری در روستاهای دارای ظرفیت است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: توجه به جاذبه های طبیعی و تاریخی، شناساندن فرهنگ و آداب و رسوم و معرفی صنایع دستی به مسافران و گردشگران موجبات توسعه و عمران روستاها را فراهم آورد.

شاهدان کویرمزینان ؛ هرچند کویرمزینان و روستای تاریخی آن مورد بی مهری مسئولین منطقه قرار گرفته و علی رغم پیگیریهای مجدانه ی دهیار و شورای اسلامی وجمعی از شهروندان دلسوز مزینانی مبنی بر شهریت آن و دریافت دستور از رئیس جمهور اسلامی ایران دکتر احمدی نژاد اما نه تنها شهرشدن مزینان اعلام نشد که از نظر جایگاه شورایی نیز تنزل پیدا کرد و درحالی که  بنا برقانون شوراها، روستاهایی که جمعیت آن 1500نفر باشند باید تعداد افراد شورا ی اسلامی نیز پنج نفر باشند و طبق سرشماری مرکز آمار ایران جمعیت مزینان در سال 1385 هزار و پانصد و پانزده نفر اعلام شده است و درحال حاضر نیز جمعیت آن از 1800نفر بیشتر است و فرمانداری شهرستان داورزن اعلام کرده که باید تعداد افراد شورای اسلامی مزینان سه نفر باشند و باز جای بسی تعجب است که تصور می شد بعداز اعلام شهرستان شدن داورزن، بخشداری به مزینان که دربین تمامی روستاهای ایران از جایگاه ویژه ی تاریخی برخوردار است منتقل شود ولی این بخشداری نیز به باشتینیان رسید!

اما تاریخ نمی تواند مزینان را فراموش کند و اعلام انتخاب آن به عنوان یک روستای خاص که برای مطالعات گردشگری در بین روستاهای استان خراسان رضوی برگزیده شده است سندی دیگر بر حقانیت  مردم ستمدیده ی مزینان است که مسئولین محلی به خودشان بیایند و برای احقاق حقوق از دست رفته ی مزینانی ها بکوشند و نمایندگان شهرستان سبزوار که گاهی در مراکزی به خدمتگزاران مزینان قول داده اند که برای شهر شدن این دیار تاریخی تلاش کنند بپا خیزند و قول خود را عملی سازند.  

منبع-شاهدان کویر مزینان


 


تقدیر از یک مزینانی در روز زمین پاک

 

طی مراسمی به مناسبت روز زمین پاک ، از طلبه ی جوان مزینانی به خاطر فعالیت انسان دوستانه و زیست محیطی تقدیر شد.

 

 ؛دکترمعصومه ابتکار رییس سابق سازمان محیط زیست و رییس کنونی کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران طی مراسمی به مناسبت روز زمین پاک از فعالان محیط زیست تهران تجلیل کرد که در این میان نیز از طلبه جوان مزینانی, حسین شاکری مزینانی تقدیربه عمل امد.

 

 

این طلبه ی جوان مزینانی ازسال1388درکارگروه نظارت کمیته محیط زیست شورای اسلامی عضویت دارد و چند طرح ازجمله چگونگی فعالیت طلاب درزمینه ی محیط زیست توسط وی مطرح گردیده است.

 

 

 

 

 

   

 طی حکمی از سوی سرپرست مجتمع خدمات بهزیستی  غیردولتی مزینان، مسئول روابط عمومی  این مجتمع معرفی شد

به گزارش شاهدان کویرمزینان ؛ فاطمه مزینانی سرپرست مجتمع خدمات بهزیستی غیر دولتی مزینان ضمن ارسال این حکم به شاهدان کویر مزینان با تبریک ایام ولادت باسعادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) حضرت زهرا (س) از  خیرین و همیاران بهزیستی مزینان درخواست نموده است که از ارسال پیام به صورت فردی و درخواست کمک خود داری نمایند و هرگونه اطلاع رسانی از طریق مسئول روابط عمومی ارسال می گردد.  متن این حکم به شرح زیر است:

 

                                                 «   بسم الله الرحمن الرحیم

باعرض تبریک پیشاپیش به مناسبت سالروز میلاد باسعادت خانم حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر و بزرگداشت روز زن و زادروز ولادت  حضرت امام خمینی (ره) رهبرکبیر انقلاب و روز جهانی کارگر،

بی شک توسعه وآبادانی هرجامعه ای مرهون تلاش انسانهای متعهد ، مسئول و آگاهی است که داشته ها و نعمات خداوندی و سعادت و پیشرفت خود را در سعادت و آبادی جامعه می دانند.

جناب آقای نورالله مزینانی

سلام علیکم

احتراما به موجب این حکم حضرتعالی به عنوان مدیر روابط عمومی مجتمع خدمات بهزیستی  غیردولتی مزینان، معرفی می گردید، امید است در سال حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی بتوانید با همکاری ارزشمندتان گامهای مثبت بیشتری در راه خدمت رسانی به جامعه ی هدف  مجتمع خدمات بهزیستی  غیردولتی مزینان که دستگیری محرومان ، معلولان و نیازمندان خاص منطقه ی عطش زده ی کویر می باشد بردارید . سلامت و سعادت شما را از درگاه خدواند بزرگ خواستاریم.

                                                      فاطمه    مزینانی

                                سرپرست مجتمع خدمات بهزیستی  غیردولتی مزینان»

منبع-شاهدان کویر مزینان


 

 

مراسم سوگواری دخت نبی مکرم اسلام (ص) ام الائمه حضرت زهرا(س) همزمان با سالروز شهادت جانگداز آن بزرگوار در مزینان برگزار شد

به گزارش شاهدان کویرمزینان ؛ دراین مراسم که به همت کانون فرهنگی هنری زینبیه (س) مزینان در هیئت حضرت شاهزاده علی اصغر(ع) برگزار شد مردم خداجو و ولایتمدار مزینانی درابتدا از فیض زیارت عاشورا بهره مند شدند و در ادامه حجت الاسلام علی رضا تاج مزینانی در باره ی شخصیت گهربار حضرت فاطمه (س) سخنرانی نمود.

این مراسم با حرکت دسته های عزاداری به سمت هیئت علی اکبری (ع) ادامه یافت و عزاداران فاطمی در مجلس ختم سومین روز درگذشت مرحومه صدیقی که براثر بیماری سرطان در سن جوانی و در ایام فاطمیه دار فانی را وداع گفت شرکت کردند.

برگزاری مسابقه فرهنگی و مذهبی و همچنین برپایی نمایشگاه کوچه ی بنی هاشم و باز سازی خانه ی حضرت زهرا (س) از دیگر اقدامات شایسته ی کانون فرهنگی هنری زینبیه می باشد که در ایام سوگواری انسیه ی حوراء حضرت فاطمه (س) اجرا گردید.

کانون فرهنگی هنری زینبیه (س) در دهه ی اول فاطمیه نیز مراسم سوگواری به مدت ده شب و همچنین دسته های عزاداری و سینه زنی سنتی (سینه ی دوره) و تشییع جنازه ی نمادین حضرت فاطمه (س) با تجمع در هیئت حسینی (ع) مزینان و با حضور زنان و مردان عزادار به ویژه نوجوانان و جوانان که اعضاء اصلی هیئت شاهزاده علی اصغر (ع) می باشند برگزار نمود

 

 

   

 


 

 

همزمان باسالروز شهادت حضرت صدیقه ی کبری ام ابیها فاطمه الزهرا (س) مراسم عزاداری در مهدیه ی شرق تهران (مزینانیهای مقیم مرکز) برگزار شد

؛ دراین مراسم که با حضور خیل عظیمی از شهروندان مزینانی مقیم در پایتخت برگزار شد مداحان اهلبیت عصمت و طهارت از جمله ؛ محسن هژیر تالی ، علی بشیری ، هادی مزینانی ، فرج الله جعفری و غلامرضا معلمی فر به ذکر مصیبت و نوحه خوانی پرداختند و در ادامه مراسم سینه زنی سنتی معروف به سینه ی دوره با شکوه خاصی به مدت نیم ساعت برگزار شد.

حجت الاسلام محمدزاده مزینانی استاد دانشگاه علامه طباطبایی ، پس از اقامه نماز ظهر و عصر در باره ی نام و القاب حضرت فاطمه (س) سخنرانی نمود و با اشاره به آیات و روایات متعدد که در شأن آن بزرگوار نازل شده است دوره های مختلف زندگی آن بزرگوار را برای زنان ودختران درس والگوی بسیار مناسب دانست .

در پایان این مراسم عزاداران فاطمی از سفره ی کریمانه ی اهلبیت بهره مند شدند.

 

 


 

 

با پیگیری های دهیاری مزینان و توافق اداره بهداشت شهرستان سبزوار ، آزمایشگاه پزشکی در مزینان زادگاه دکتر علی شریعتی مزینانی ساخته می شود.

 به نقل از دهیاری مزینان ؛ پس از ماه ها پیگیری و تلاش دهیار دلسوز مزینان ، جلسه ای با حضور دکتر نخعی رئیس مرکز بهداشت سبزوار و اعضاءشورای اسلامی و دهیار مزینان در محل بهداری این دهستان تشکیل و مقرر گردید آزمایشگاه تخصصی پزشکی در مزینان دایر شود تا علاوه بر استفاده ی مردم مزینان روستاها و قراء مجاور نیز از این اقدام خیر خواهانه بهره مند شوند .

مسافت مزینان تا شهرستان سبزوار در حدود هشتاد کیلومتر می باشد که مردم این منطقه گاه برای استفاده از اماکن بیمارستانی و بهداشتی باید این مسافت را با زحمت طی نمایند که متأسفانه به دلیل کمبود امکانات بهداشتی و بعد طولانی این مسافت تعدادی از شهروندان مزینانی در ایامی که هموطنانمان از شهرهای دیگر به ویژه در ماه محرم و ایام تعطیلات نوروزی به زادگاهشان مسافرت نموده به دلیل سکته و یا بیماری دیگر و به خاطر کمبود امکانات حیاتی جان خود را ازدست داده اند.

و بسی جای شگفت است که درست در همین روزهای شلوغ دکتر مستقر در مزینان نیز به مرخصی می رود و مزینانی ها در صورت نیاز باید به شهرستان تازه تأسیس داورزن مراجعه نمایند که این شهرستان نیز هنوز امکانات چندانی دراین زمینه دریافت نکرده است و البته باز به همین دلیل نبودن دکتر ، بیماران روستاها و دهات وابسته شهرستان به مطب دکترها و در مانگاه داورزن مراجعه می نمایند که موجب تراکم جمعیتی می شود و هر مریض باید ساعتها درانتظار معاینه بماند و جای تعجبی نسیت که اگر تنها داروخانه ی شهرستان داروزن داروی تجویزی دکتر را نداشته باشد وبیمار مجبور شود به سبزوار مراجعه کند.

با وجود این مشکلات مهدی مزینانی (آزاده) دهیار زحمتکش مزینان که از زمان بازگشت به زادگاهش و تصدی این مسئولیت اقدامات ارزشمندی از جمله پیگیری و نصب تندیس فرزند شایسته کویر مزینان ،اجرای قسمتی از طرح هادی ،آماده سازی میدان استاد محمد تقی شریعتی مزینانی ، تابلو راهنمای مزینان و نصب آن بر دروازه ورودی مزینان در مسیر راه تهران مشهد، ترمیم راه آسفالته جاده مزینان ، تهیه و نصب ده ها نیمکت و صندلی راحتی در سطح معابر و چندین طرح عمرانی دیگر در مزینان داشته است و تلاش می نماید تا وضعیت بهداشتی را نیز سامان دهد که پیگیری این طرح و ساخت در مانگاه مناسب یکی دیگر از خدمات این آزاده ی سرافراز است که امیدواریم با همکاری ادراه بهداشت شهرستان سبزوار به نتیجه برسد و دعای کویر نشینان بدرقه ی راهشان وسلامت جانشان باشد .

 

   

 


 

 

شهردار ناحیه یک تهران در ایام نوروز و سال جدید که با عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی نام گذاری شده است با خانواده معزز شهید امید مزینانی دیدار کرد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه22، شهردار ناحیه یک ورئیس اجتماعی به همراه کارشناسان اجتماعی و ایثارگران ناحیه درمنزل شهید امید مزینانی حاضر شدند و ضمن عرض تبریکسال نو از ایثار و رشادت های این بزرگوار قدردانی کردند و لوح تقدیر و هدیه از سوی شهردار ناحیه به رسم یاد بودبه خانواده محترم ایشان اهدا شد.گفتنی است این بازدید جهت دلجویی از خانواده شهدا در ایام نوروز انجام شد.

دانشجوی شهید امید مزینانی فرزند غلامرضا در سال 1347 در تهران به دنیا آمد وبا شروع جنگ تحمیلی به عضویت بسیج در آمد و پس از مدتی رهسپار میادین نبرد حق علیه باطل شد و سرانجام در دی ماه 1366 درماووت عراق به فیض عظمای شهادت نائل گردید و پیکر مطهرش در بهشت زهرا (س) تهران به خاک سپرده شد.

منبع: شاهدان کویر مزینان

.

 

نظرات  (۳)

۱۷ دی ۹۳ ، ۰۸:۴۰ علی مزینانی

سلام

ممنون از زحمات شما

برای کسی که مزینانیه ولی مزینان یک بار اومده اونم در کودکی اطلاعات خوبی بود.

سلام .خسته نباشد.
مطالبتون واقعا عالی بود و مفید، امیدوارم همیشه موفق باشید.
در پناه خدا.
پاسخ:
سلام

قابل شما رو نداشت به امید رضایت مندی بیشتر از کار بران مزینان نیوز هستم.
این کار برای من باعث افتخاره..
۱۲ اسفند ۹۲ ، ۱۱:۵۷ محمد شریف نیک فطرت (سویز)
از اطلاعاتی که دراختیار عموم قرار دادید متشکرم
پاسخ:
       سلام.این  کار باعث افتخار منه ممنون از نظرتون...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی